  • BZG05C30-HE3-TR3
BZG05C30-HE3-TR3
advertisement
Manufacturer No:
BZG05C30-HE3-TR3
HK JDW NO:
884-BZG05C30-HE3-TR3
Datasheet:
BZG05C30-HE3-TR3
Description:
30Ohms ±5% 30V 500nA @ 22V 150°C 1.25W DO-214AC, SMA
Step5Bar-code shipping tag
BZG05C30-HE3-TR3
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
    DO-214AC
  • Operating Temperature
    150°C
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Published
    2017
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Power Dissipation
    1.25W
  • Impedance
    30Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 22V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    30Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    30V
  • Zener Voltage
    30V