  • BZG05C4V7-HM3-08
BZG05C4V7-HM3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZG05C4V7-HM3-08
HK JDW NO:
884-BZG05C4V7-HM3-08
Datasheet:
BZG05C4V7-HM3-08
Description:
13Ohms ±6.38% 3μA @ 1V 150°C TJ DO-214AC, SMA
Quantity:
In Stock : 20674
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BZG05C4V7-HM3-08
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, BZG05C-M
  • Published
    2018
  • Tolerance
    ±6.38%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    1.25W
  • Impedance-Max
    13Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    4.7V