  • BZT52-B36J
BZT52-B36J
advertisement
Manufacturer No:
BZT52-B36J
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
HK JDW NO:
554-BZT52-B36J
Package:
SOD-123
Datasheet:
BZT52-B36J
Description:
60Ohm ±1.94% 50nA @ 25.2V -55°C~150°C TA SOD-123
Quantity:
In Stock : 14194
Step5Bar-code shipping tag
BZT52-B36J
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Package / Case
    SOD-123
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±1.94%
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 25.2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    590mW
  • Impedance-Max
    60Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    36V