  • BZT52-B62J
BZT52-B62J
advertisement
Manufacturer No:
BZT52-B62J
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
HK JDW NO:
554-BZT52-B62J
Datasheet:
BZT52-B62J
Description:
140Ohm ±1.94% 50nA @ 43.4V -55°C~150°C TA SOD-123
Step5Bar-code shipping tag
BZT52-B62J
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TA
  • Tolerance
    ±1.94%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 43.4V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    590mW
  • Impedance-Max
    140Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    62V