  • BZT52B43-HE3-08
BZT52B43-HE3-08
advertisement
Manufacturer No:
BZT52B43-HE3-08
HK JDW NO:
884-BZT52B43-HE3-08
Datasheet:
BZT52B43-HE3-08
Description:
60Ohms ±2% 43V 100nA @ 32V -55°C~150°C 410mW SOD-123
Step5Bar-code shipping tag
BZT52B43-HE3-08
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    SOD-123
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Max Power Dissipation
    410mW
  • Impedance
    60Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 32V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Power - Max
    410mW
  • Max Reverse Leakage Current
    100nA
  • Impedance-Max
    60Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    43V
  • Zener Voltage
    43V
  • Voltage Tolerance
    2%
  • Zener Current
    7mA