  • BZW03D75-TAP
BZW03D75-TAP
advertisement
Manufacturer No:
BZW03D75-TAP
HK JDW NO:
884-BZW03D75-TAP
Package:
SOD-64, Axial
Datasheet:
BZW03D75-TAP
Description:
45Ohms ±10% 75V 2μA @ 54V -65°C~175°C 1.85W SOD-64, Axial
Step5Bar-code shipping tag
BZW03D75-TAP
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Silver, Tin
  • Mount
  • Package / Case
    SOD-64, Axial
  • Supplier Device Package
    SOD-64
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    1.85W
  • Impedance
    45Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2μA @ 54V
  • Power Dissipation
    6W
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 1A
  • Power - Max
    1.85W
  • Max Reverse Leakage Current
    20μA
  • Impedance-Max
    45Ohms
  • Test Current
    20mA
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    75V
  • Zener Voltage
    75V
  • Voltage Tolerance
    10%