  • BZX384C75-G3-18
BZX384C75-G3-18
advertisement
Manufacturer No:
BZX384C75-G3-18
HK JDW NO:
884-BZX384C75-G3-18
Datasheet:
BZX384C75-G3-18
Description:
255Ohms ±5% 75V 50nA @ 52.5V -55°C~150°C 200mW SC-76, SOD-323
Step5Bar-code shipping tag
BZX384C75-G3-18
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    SC-76, SOD-323
  • Supplier Device Package
    SOD-323
  • Weight
    3.997283mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Impedance
    255Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 52.5V
  • Power Dissipation
    200mW
  • Power - Max
    200mW
  • Max Reverse Leakage Current
    50nA
  • Impedance-Max
    255Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    75V
  • Zener Voltage
    75V
  • Voltage Tolerance
    5%