  • BZX84C39LT3G
BZX84C39LT3G
advertisement
Manufacturer No:
BZX84C39LT3G
HK JDW NO:
699-BZX84C39LT3G
Datasheet:
BZX84C39LT3G
Description:
130Ohms ±5% 50nA @ 27.3V -65°C~150°C TJ TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Step5Bar-code shipping tag
BZX84C39LT3G
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Supplier Device Package
    SOT-23-3 (TO-236)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 27.3V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    225mW
  • Impedance-Max
    130Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    39V