  • BZX84W-B15X
BZX84W-B15X
advertisement
Manufacturer No:
BZX84W-B15X
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
HK JDW NO:
554-BZX84W-B15X
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
BZX84W-B15X
Description:
30Ohm ±2% 50nA @ 10.5V 150°C TJ SC-70, SOT-323
Quantity:
In Stock : 3400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BZX84W-B15X
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 10.5V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    275mW
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    15V