  • BZX84W-B22X
BZX84W-B22X
advertisement
Manufacturer No:
BZX84W-B22X
HK JDW NO:
554-BZX84W-B22X
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
BZX84W-B22X
Description:
55Ohm ±2% 50nA @ 15.4V 150°C TJ SC-70, SOT-323
Quantity:
In Stock : 14762
Step5Bar-code shipping tag
BZX84W-B22X
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±2%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 15.4V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    275mW
  • Impedance-Max
    55Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    22V