  • BZX84W-B5V6F
BZX84W-B5V6F
advertisement
Manufacturer No:
BZX84W-B5V6F
HK JDW NO:
554-BZX84W-B5V6F
Datasheet:
BZX84W-B5V6F
Description:
40Ohm ±2% 1μA @ 2V 150°C TJ SC-70, SOT-323
Quantity:
In Stock : 13791
Step5Bar-code shipping tag
BZX84W-B5V6F
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±2%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 2V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    275mW
  • Impedance-Max
    40Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    5.6V