  • BZX84W-C7V5X
BZX84W-C7V5X
advertisement
Manufacturer No:
BZX84W-C7V5X
HK JDW NO:
554-BZX84W-C7V5X
Datasheet:
BZX84W-C7V5X
Description:
15Ohm ±5% 1μA @ 5V 150°C TJ SC-70, SOT-323
Quantity:
In Stock : 14961
Step5Bar-code shipping tag
BZX84W-C7V5X
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±5%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 5V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    275mW
  • Impedance-Max
    15Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    7.5V