  • BZX84W-C9V1X
BZX84W-C9V1X
advertisement
Manufacturer No:
BZX84W-C9V1X
HK JDW NO:
554-BZX84W-C9V1X
Datasheet:
BZX84W-C9V1X
Description:
15Ohm ±5% 500nA @ 6V 150°C TJ SC-70, SOT-323
Quantity:
In Stock : 2713
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BZX84W-C9V1X
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 6V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    275mW
  • Impedance-Max
    15Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    9.1V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Tolerance
    ±5%