  • C0201C470K3GAC7867
C0201C470K3GAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0201C470K3GAC7867
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C0201C470K3GAC7867
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
SMD Comm C0G 47pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 7062
Step5Bar-code shipping tag
C0201C470K3GAC7867
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm C0G
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    47pF
  • Depth
    300μm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    330μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm