  • C0201C680J3GAC7867
C0201C680J3GAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0201C680J3GAC7867
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C0201C680J3GAC7867
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
SMD Comm C0G 68pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 48129
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0201C680J3GAC7867
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    68pF
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm