  • C0402C104K3RAC7867
C0402C104K3RAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0402C104K3RAC7867
HK JDW NO:
417-C0402C104K3RAC7867
Description:
SMD Comm X7R 0.1μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 10000
Step5Bar-code shipping tag
C0402C104K3RAC7867
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm X7R
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm