  • C0402C104Z4VAC7867
C0402C104Z4VAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0402C104Z4VAC7867
HK JDW NO:
417-C0402C104Z4VAC7867
Description:
SMD Comm Y5V 0.1μF 16V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 66507
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0402C104Z4VAC7867
  • Factory Lead Time
    37 Weeks
    0402 (1005 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    SMD Comm Y5V
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm