  • C0402C151F5JACAUTO
C0402C151F5JACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0402C151F5JACAUTO
HK JDW NO:
417-C0402C151F5JACAUTO
Description:
SMD Auto U2J 150pF 50V Ceramic Capacitor ±1% U2J 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0402C151F5JACAUTO
    Select All
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto U2J
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Low ESL, Low Dissipation Factor
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    150pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm