  • C0402C153J3REC7411
C0402C153J3REC7411
advertisement
Manufacturer No:
C0402C153J3REC7411
HK JDW NO:
417-C0402C153J3REC7411
Description:
ESD SMD Comm X7R 0.015μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 29703
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0402C153J3REC7411
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    ESD Protection
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.015μF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm