  • C0402C180M5HACAUTO
C0402C180M5HACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0402C180M5HACAUTO
HK JDW NO:
417-C0402C180M5HACAUTO
Description:
SMD Auto X8R HT150C 18pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0402C180M5HACAUTO
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    0402 (1005 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SMD Auto X8R HT150C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height
    550μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm