  • C0402C220F5GACTU
C0402C220F5GACTU
advertisement
Manufacturer No:
C0402C220F5GACTU
HK JDW NO:
417-C0402C220F5GACTU
Package:
0402
Datasheet:
Description:
22pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 24149
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0402C220F5GACTU
    Select All
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    550μm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    50V