  • C0402C222J5REC7867
C0402C222J5REC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0402C222J5REC7867
HK JDW NO:
417-C0402C222J5REC7867
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
ESD SMD Comm X7R 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0402C222J5REC7867
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    ESD Protection
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2200pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm