  • C0402C471F4GAC7867
C0402C471F4GAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0402C471F4GAC7867
HK JDW NO:
417-C0402C471F4GAC7867
Package:
0402
Datasheet:
Description:
470pF Ceramic Capacitor 1% 0402
Step5Bar-code shipping tag
C0402C471F4GAC7867
  • Package / Case
    0402
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    500μm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    1mm