  • C0402C682K3RECAUTO
C0402C682K3RECAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0402C682K3RECAUTO
HK JDW NO:
417-C0402C682K3RECAUTO
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
ESD SMD Auto X7R 6800pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0402C682K3RECAUTO
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Auto X7R
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    6800pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm