  • C0402H821J3GACT1K0
C0402H821J3GACT1K0
advertisement
Manufacturer No:
C0402H821J3GACT1K0
HK JDW NO:
417-C0402H821J3GACT1K0
Description:
SMD Indust C0G HT200C 820pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~200°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 678
Step5Bar-code shipping tag
C0402H821J3GACT1K0
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Series
    SMD Indust C0G HT200C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Downhole
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    820pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm