  • C052C101J2G5CATR
C052C101J2G5CATR
advertisement
Manufacturer No:
C052C101J2G5CATR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C052C101J2G5CATR
Package:
Datasheet:
Description:
100pF Ceramic Capacitor 5%
Step5Bar-code shipping tag
C052C101J2G5CATR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    4.83mm