  • C052C332K1G5TA
C052C332K1G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C052C332K1G5TA
HK JDW NO:
417-C052C332K1G5TA
Description:
3.3nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
C052C332K1G5TA
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Size Code
    1909
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.29mm