  • C052C470J1G5CA7301
C052C470J1G5CA7301
advertisement
Manufacturer No:
C052C470J1G5CA7301
HK JDW NO:
417-C052C470J1G5CA7301
Description:
47pF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
C052C470J1G5CA7301
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Dissipation Factor
    0.15 %
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.29mm