  • C052G330G2G5CA
C052G330G2G5CA
advertisement
Manufacturer No:
C052G330G2G5CA
HK JDW NO:
417-C052G330G2G5CA
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
33pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
C052G330G2G5CA
    Select All
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.29mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    2%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.29mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20
  • Lead Pitch
    5.08mm