  • C052G510F2G5CR
C052G510F2G5CR
advertisement
Manufacturer No:
C052G510F2G5CR
HK JDW NO:
417-C052G510F2G5CR
Description:
C(SIZE)G 51pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C052G510F2G5CR
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    51pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20/35
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.29mm