  • C052G681J1G5CA
C052G681J1G5CA
advertisement
Manufacturer No:
C052G681J1G5CA
HK JDW NO:
417-C052G681J1G5CA
Description:
C(SIZE)G 680pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
C052G681J1G5CA
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.29mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.29mm