  • C052K391K2X5CATR
C052K391K2X5CATR
advertisement
Manufacturer No:
C052K391K2X5CATR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C052K391K2X5CATR
Package:
Datasheet:
Description:
390pF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
C052K391K2X5CATR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    390pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm