  • C052T390K2X5CSTR
C052T390K2X5CSTR
advertisement
Manufacturer No:
C052T390K2X5CSTR
HK JDW NO:
417-C052T390K2X5CSTR
Datasheet:
Description:
39pF Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
C052T390K2X5CSTR
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    39pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm