  • C052T473K5X5CPTR
C052T473K5X5CPTR
advertisement
Manufacturer No:
C052T473K5X5CPTR
HK JDW NO:
417-C052T473K5X5CPTR
Package:
Datasheet:
Description:
47nF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
C052T473K5X5CPTR
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm