  • C056G331F2G5CM
C056G331F2G5CM
advertisement
Manufacturer No:
C056G331F2G5CM
HK JDW NO:
417-C056G331F2G5CM
Description:
330pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
C056G331F2G5CM
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm