  • C056G750F2G5CS
C056G750F2G5CS
advertisement
Manufacturer No:
C056G750F2G5CS
HK JDW NO:
417-C056G750F2G5CS
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
C(SIZE)G 75pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
C056G750F2G5CS
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    75pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm