  • C056G820G2G5CM
C056G820G2G5CM
advertisement
Manufacturer No:
C056G820G2G5CM
HK JDW NO:
417-C056G820G2G5CM
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
C(SIZE)G 82pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
C056G820G2G5CM
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    5.973mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    2.29mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    82pF
  • Voltage - Rated DC
    200V