  • C0603C101K5HACAUTO
C0603C101K5HACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0603C101K5HACAUTO
HK JDW NO:
417-C0603C101K5HACAUTO
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
SMD Auto X8R HT150C 100pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 18901
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C0603C101K5HACAUTO
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SMD Auto X8R HT150C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height
    870μm
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm