  • C0603C102K4JAC7411
C0603C102K4JAC7411
advertisement
Manufacturer No:
C0603C102K4JAC7411
HK JDW NO:
417-C0603C102K4JAC7411
Package:
0603
Description:
1nF 16V Ceramic Capacitor 30 ppm/°C 0603
Step5Bar-code shipping tag
C0603C102K4JAC7411
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    0603
  • Material
    Ceramic
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    1nF