  • C0603C102K5RACAUTO7411
C0603C102K5RACAUTO7411
advertisement
Manufacturer No:
C0603C102K5RACAUTO7411
HK JDW NO:
417-C0603C102K5RACAUTO7411
Package:
0603
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 135000
Step5Bar-code shipping tag
C0603C102K5RACAUTO7411
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 13 INCH
  • Depth
    800μm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Dielectric
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm