  • C0603C103G3GEC7867
C0603C103G3GEC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603C103G3GEC7867
HK JDW NO:
417-C0603C103G3GEC7867
Description:
ESD SMD Comm C0G 10000pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0603C103G3GEC7867
    Select All
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10000pF
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%