  • C0603C103M2RECAUTO
C0603C103M2RECAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0603C103M2RECAUTO
HK JDW NO:
417-C0603C103M2RECAUTO
Datasheet:
Description:
ESD SMD Auto X7R 10000pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0603C103M2RECAUTO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ESD SMD Auto X7R
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Automotive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    10000pF
  • Packing Method
    TR, Punched Paper, 7 Inch
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm