  • C0603C121J5GAC7013
C0603C121J5GAC7013
advertisement
Manufacturer No:
C0603C121J5GAC7013
HK JDW NO:
417-C0603C121J5GAC7013
Package:
0603
Datasheet:
Description:
120pF Ceramic Capacitor 5% -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
C0603C121J5GAC7013
    Select All
  • Contact Material
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm