  • C0603C154K3NAC7867
C0603C154K3NAC7867
advertisement
Manufacturer No:
C0603C154K3NAC7867
HK JDW NO:
417-C0603C154K3NAC7867
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X8L HT150C 0.15μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X8L 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 6692
Step5Bar-code shipping tag
C0603C154K3NAC7867
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    SMD Comm X8L HT150C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X8L
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.15μF
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm