  • C0603C512K8JACAUTO
C0603C512K8JACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0603C512K8JACAUTO
HK JDW NO:
417-C0603C512K8JACAUTO
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Auto U2J 5100pF 10V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0603C512K8JACAUTO
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Auto U2J
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL, Low Dissipation Factor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    5100pF
  • Height
    870μm
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm