  • C0603C622K3JAC7210
C0603C622K3JAC7210
advertisement
Manufacturer No:
C0603C622K3JAC7210
HK JDW NO:
417-C0603C622K3JAC7210
Package:
0603
Description:
6.2nF 25V Ceramic Capacitor 30 ppm/°C 0603
Step5Bar-code shipping tag
C0603C622K3JAC7210
  • Package / Case
    0603
  • Material
    Ceramic
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    6.2nF