  • C0603X105K4RACAUTO
C0603X105K4RACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0603X105K4RACAUTO
HK JDW NO:
417-C0603X105K4RACAUTO
Description:
SMD Auto X7R Flex 1μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 29839
Step5Bar-code shipping tag
C0603X105K4RACAUTO
  • Factory Lead Time
    39 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto X7R Flex
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm