  • C0603X221J8HACAUTO
C0603X221J8HACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0603X221J8HACAUTO
HK JDW NO:
417-C0603X221J8HACAUTO
Description:
SMD Auto X8R HT150C Flex 220pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Low ESL, Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0603X221J8HACAUTO
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    SMD Auto X8R HT150C Flex
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm