  • C0603X332K4RECAUTO7411
C0603X332K4RECAUTO7411
advertisement
Manufacturer No:
C0603X332K4RECAUTO7411
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C0603X332K4RECAUTO7411
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
ESD SMD Auto X7R 3300pF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0603X332K4RECAUTO7411
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ESD SMD Auto X7R
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    3300pF
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm