  • C0603X622G4JACAUTO
C0603X622G4JACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C0603X622G4JACAUTO
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C0603X622G4JACAUTO
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Auto U2J Flex 6200pF 16V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0603X622G4JACAUTO
    Select All
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Auto U2J Flex
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    6200pF
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm